Chwyć za wiosła i staw czoło przygodzie!

 

A gdyby tak zrobić na urlopie coś, czego nigdy nie robiłeś i spróbować zupełnie nowej formy turystyki. Turystyka wodna z użyciem wioseł otwiera zupełnie nowe możliwości. Kajaki, łodzie czy canoe pozwalają poznać świat z zupełnie innej perspektywy. A więc chwyć za wiosła i rusz na wodne szlaki! Przewodnikiem po tym świecie będzie dla ciebie www.kajakowcy.pl/wiosla-kajakowe,sk,83 – serwis oraz sklep internetowy, gdzie znajdziesz wszystko, co potrzebne do uprawiania kajakarstwa i innych sportów wodnych. W sklepie internetowym – lub jego wersji stacjonarnej kupisz kajaki, wiosła i akcesoria przydatne podczas turystyki wodnej.

 


Od czego zacząć? Na pewno nie warto wypływać od razu na głęboką wodę – dosłownie i w przenośni. Krótki spływ pozwoli ci nauczyć się manewrowania kajakiem i używania wioseł, nauczysz się też pewnym chwytem, trzymać wiosła i posługiwać się nimi. To też najlepszy sposób by sprawdzić, czy w ogóle pasuje nam ten sport. Jeśli tak, łap za wiosła i ruszaj w Polskę! Gdzie?
Wiosłować możesz na przykład po pięknych mazurskich szlakach wodnych – kajak w przeciwieństwie do żaglówki pozwala zapuścić się w meandrujące rzeczki wijące się pośród puszcz – to naprawdę niesamowite doznanie. Szczególnie, jeśli wybierzesz się na spływ w prawdziwie turystycznym stylu. Taki, gdzie w dzień leniwie płynie się kajakiem, pewnie trzymając w ręce wiosła, a wieczorami rozbija namiot na polanie, przyrządza kolację na ognisku i śpiewa przy dźwiękach gitar.

 

Kajak, wiosła, woda.
Kajak, wiosła.

 
Co ciekawe takie wakacje są też super dla rodzin z dziećmi, w tym dla nastolatków, którym trudno zaimponować. A jednak nawet zbuntowana młodzież doceni klimat spływu i w dzień chętnie weźmie wiosła do reki, by wieczorami nocować w dziczy. Może nawet oderwą się od telefonów? Na pewno jednak będą te wakacje wspominać jeszcze długo. Dłużej niż wylegiwanie się na leżaku przy hotelowym basenie gdzieś w Egipcie.