Hotele przyjazne dzieciom, czyli jakie?

 

Zastanawiając się nad wyborem hotelu, który będzie przyjazny naszym dzieciom, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Hotel http://www.parkhotellyson.pl jest obiektem tego typu, który spełnia je wszystkie, a więc:

  • gwarantuje bezpieczeństwo,
  • zapewnia dostęp do sprzętów i urządzeń koniecznych do opieki na miejscu,
  • oferuje liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców i opiekunów.

 


Hotele przyjazne dzieciom powinny być przede wszystkim bezpieczne. W pokojach, w których będą przebywali najmłodsi goście, zamontowane powinny być na przykład zaślepki na kontakty zapobiegające porażeniu prądem. Ważne jest także, by place i kąciki zabaw spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa, co minimalizuje ryzyko wypadków. Każdy hotel przyjazny dzieciom musi zatem stwarzać gwarancję, że dzieci korzystają w nim ze sprzętów i obiektów infrastruktury w pełni dostosowanych do ich potrzeb oraz realnych możliwości motorycznych.

 

Duże łóżko w hotelu przyjaznym dzieciom.
Łóżko w pokoju hotelowym w Wadowicach.

 

Hotele przyjazne dzieciom to ponadto miejsca, w których rodzice mają swobodny, nieskrępowany dostęp do większości rzeczy niezbędnych im przy opiece dzieci – łóżeczek turystycznych, podgrzewaczy do butelek czy przewijaków. W każdym hotelu szczycącym się mianem „przyjaznego dzieciom” rodzice powinni zatem czuć się komfortowo i mieć pewność, że jeśli zapomną zabrać z domu danej rzeczy, nie będą musieli rozpaczliwie biegać po pobliskich sklepach w jej poszukiwaniu.

 


Kolejnym kryterium wyróżniającym hotele przyjazne dzieciom od innych obiektów hotelowych jest dostęp do licznych atrakcji przewidzianych zarówno dla młodszych, jak i starszych gości. Nie muszą być to atrakcje „dużego kalibru”. Wystarczy kącik zabaw czy kilka huśtawek umiejscowionych nieopodal tarasów. Dziecięca wyobraźnia z pewnością i tak zdoła stworzyć z tym kilku sprzętów równoległy, ciekawy i kolory świat.