HOTELE

Jak wybrać hotel nad morzem

Czas urlopu zabukowany, miejsce wybrane z całą rodziną: jedziemy nad polskie morze. Tylko gdzie się zatrzymamy? W ofertach można przebierać, ale żeby zarezerwować nocleg  w najlepszym miejscu, trzeba rozejrzeć się dużo wcześniej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę szukając najlepszego hotelu.

  • Skorzystaj z internetu

Może się to Wam wydać banalne, ale mało kto zwraca uwagę na istotne szczegóły przeglądając stronę internetową hotelu. Obejrzyj dokładnie zdjęcia, zobacz jakiej są jakości, co na nich widać. Im mniej hotel ma do ukrycia, tym więcej zdjęć pokoju znajdziesz. Sprawdź stronę na facebooku, poszukaj opinii na portalach dla podróżników, przede wszystkim przeczytaj negatywne opinie zamieszczone przez byłych gości: jeśli ocena jest wyjątkowo zła, zerknij również na profil komentujących i na inne polecane przez nich miejsca i pomoże to ocenić ich wiarygodność.

  • Lokalizacja

Fajnie jest mieć hotel w ścisłym centrum, ale jeśli jedziemy nad morze dobrze jest je mieć o rzut beretem od naszego miejsca zakwaterowania. Sprawdźmy czy hotel ma prywatną plażę, czy obok nie znajduje się głośna dyskoteka, która w nocy może nam przeszkodzić w wypoczynku. Jeśli planujemy przyjechać własnym samochodem, dobrze jeśli hotel posiada własny parking, zwłaszcza jeśli wliczony jest w cenę pobytu.

 

 

  • Ceny

Oszacuj ile możesz wydać na pobyt w hotelu. Ceny za wynajem pokoju mogą się różnić w zależności od sezonu i dni pobytu. Za wyjazd w trakcie zwykłych dni tygodnia możemy zapłacić nawet 50 procent mniej niż za wyjazd w trakcie weekendu. Sprawdź czy cena jest za osobę, czy za pokój. Niektóre hotele oferują śniadanie w cenie pokoju. Porównaj też jaką opłatę pobiera hotel za pobyt z dziećmi: w niektórych dzieci do 4 roku życia mają bezpłatny pobyt, w innych płacą połowę ceny.

  • Atrakcje

Trudno przewidzieć w tym momencie jaka będzie pogoda w trakcie Waszego pobytu, Może się okazać, że będzie padało. Sprawdź jaką ofertę dodatkowych atrakcji posiada hotel. Czy ma zabudowany basen na swoim terenie. Wiele nadmorskich hoteli oferuje zabiegi spa lub masaże zdrowotne. Często w sezonie organizowane są wieczory filmowe, quizowe, zabawy integracyjne albo pokazy tańców egzotycznych.