KIERUNKI

NAJLEPSZE MIEJSCA NA WEEKENDOWY WYJAZD

Sezon urlopowy przed nami. Większość z Was zapewne ma już zabukowane wymarzone wyjazdy wakacyjne. Przed nami jednak wiosna, a w kalendarzu dłuższe weekendy. Nie traćcie czasu i podarujcie sobie trochę odpoczynku teraz. Krótsze wyjazdy to doskonała okazja, żeby odkrywać miejsca nieznane, a bliskie, gdzie można dostać się z łatwością samochodem. Poniżej nasze propozycje na udane podróże, które możecie zorganizować z dnia na dzień.

BUDAPESZT

Stolicy Węgier nie trzeba nikomu przedstawiać. To piękne miasto pełne atrakcji. Temperatury wiosną są nieco wyższe niż w Polsce. A oprócz zwiedzania Parlamentu, Baszty Rybackiej czy Kościoła Świętego Macieja, warto spakować ze sobą strój kąpielowy i wskoczyć do basenu… termalnego. Największe źródła termalne w Europie są właśnie pod Budapesztem, można tutaj skorzystać ze zdrowotnych właściwości minerałów w jednym z pięciu ośrodków oferujących baseny termalne, a także skorzystać z masaży czy zabiegów spa. Jeśli lubicie wodę warto wybrać się do akwaparku w Hajdúszoboszló. Polecamy również wizytę w winiarniach w okolicach Tokaji, gdzie można skosztować doskonałego wina.

 

 

LWÓW

Niezwykle klimatyczne miasto położone zaledwie dwie godziny drogi od granicy z Polską. Znajdziemy tu mnóstwo polskich śladów. Warto wybrać się zwłaszcza na spacer po Cmentarzu Łyczakowskim, czy po  Starym Mieście.

 

CZESKIE MORAWY

Praga to nie jedyna atrakcja naszego południowego sąsiada. Warto zajrzeć również do Brna, drugiego co do wielkości miasta Czech. Tutaj do zwiedzenia jest Stare Miasto, Zamek, podziemia kościoła św. Jakuba z kostnicą. Oprócz tego pół godziny drogi od Brna można zobaczyć Mikulov – urocze miasteczko z ruinami zamku na wzgórzu i winnicami dookoła oraz przepięknym parkiem krajobrazowym, gdzie można odkryć małe kapliczki ukryte pomiędzy polami winorośli.