JAKI HOTEL WYBRAĆ W GÓRACH

Wyczekiwany urlop coraz bliżej, wybraliście już destynację, czas poszukać odpowiednich noclegów. Na co powinniście zwrócić uwagę szukając hotelu w polskich górach? Jak wybrać odpowiedni dla Waszej rodziny. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi:

  • Research w internecie

Może się to Wam wydać banalne, ale mało kto zwraca uwagę na istotne szczegóły przeglądając stronę internetową hotelu. Przede wszystkim trzeba ocenić to co widzimy na zdjęciach. Im mniej hotel ma do ukrycia, tym więcej fotografii zamieszcza. Sprawdź social media, poszukaj opinii na portalach turystycznych, zwróć uwagę na negatywne opinie i oceń ich wiarygodność. Dokładne poszukiwania uchronią Cię przed przykrymi niespodziankami.

  • Lokalizacja

Zdecyduj co jest Twoim priorytetem. Czy chcesz mieszkać blisko szlaku, czy blisko wyciągu? Czy wieczory chcecie spędzać w centrum kurortu, czy planujecie wcześniej się kłaść, żeby rano mieć siły na zdobywanie szczytów. Jaki widok chcecie mieć ze swojego pokoju: na wyciąg, na las, a może najbardziej pożądany: widok na górskie szczyty.

  • Ceny

Oszacuj ile chcesz wydać na urlopowy wyjazd. Ceny za wynajem pokoju mogą się różnić w zależności od sezonu i czasu pobytu. Sprawdź czy podane ceny są cenami za osobę, czy za pokój. Porównaj też opłaty jakie pobiera hotel za pobyt z dziećmi: czy potrzebujecie dodatkowego pokoju, czy dostawiane łóżko wystarczy. Jeśli planujemy przyjechać własnym samochodem, dobrze jeśli hotel posiada również bezpłatny parking

  • Atrakcje

Pogoda w górach jest zmienna. Możecie mieć zaplanowany dzień po dniu, ale chwilowe załamanie może utrudnić wyjście na szlak, czy korzystanie z wyciągów. Zwróć uwagę co możesz jeszcze robić w hotelu. Część ośrodku posiada całkiem atrakcyjną ofertę dodatkową. Na terenie niektórych można skorzystać z basenu, lub sauny, a nawet ze słynących ze zdrowotnych właściwości basenów termalnych. Oprócz tego wszelkie zabiegi odnowy biologicznej i masaże pomogą Ci wypocząć i zregenerować się po całodziennych wędrówkach, dobrze jest jeśli hotel posiada je w standardzie.