PRYWATNE KWATERY

Kiedy wyjeżdżamy na urlop, zwłaszcza ten długo wyczekiwany, zależy nam, żeby wszystko było perfekcyjnie. Wiele osób decyduje się w takim przypadku na hotele. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie, jeśli naprawdę chcemy odpocząć. Czy rzeczywiście chcemy zapłacić za recepcję, możliwość zjedzenia śniadania w bufecie, czy skorzystania ze spa. Czasem lepiej zdecydować się na wynajęcie prywatnych apartamentów, zwłaszcza jeśli nie stać nas na zbytek.

Dla każdego coś dobrego

Prywatne kwatery są bardzo popularną opcją wynajmu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Jeśli wybierasz się na urlop nad polskie morze, albo w góry, to idealne miejsce dla Ciebie. Właściciele budynków, mieszkań lub gospodarstw agroturystycznych wynajmują pokoje, pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami albo nawet całe małe domki.

Największym plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena adekwatna do komfortu. Można wybierać w różnych wariantach pokoi, i w różnych opcjach cenowych. Co ważne, ceny często można negocjować, co rzadko zdarza się w momencie negocjacji z portalami oferującymi wynajem pokoi hotelowych. W takim miejscu nie jesteśmy anonimowym mieszkańcem pokoju numer 351, ale konkretnymi osobami, które każdego dnia mają możliwość zamienienia kilku słów z gospodarzem. A często zdarza się, że właściciele takich kwaterunków przygotowują integracyjne wieczory dla mieszkańców, gdzie przy ognisku można miło spędzić czas z innymi turystami.

 

 

Dobry standard w niskiej cenie

Wyposażenie takich pokoi nie różni się niczym od tych hotelowych. Wszystko wygląda jak w domu, i właśnie tak ma być: domowo. Wygodne łóżka w różnym ułożeniu, bo w pokojach dla trzech osób można znaleźć zarówno trzy pojedyncze łóżka, jak i trzy małżeńskie, a także piętrowe. Zwykle w pokoju są też szafy,  telewizor, ława lub stół z fotelami lub krzesłami, i różnego typu dekoracje: od sielskich obrazków na ścianach, przez etniczne ozdoby, po zabytkowe sprzęty. To świetna opcja na pobyt z dziećmi, czy wyjazd ze zwierzętami. Takie kwatery można wynająć na weekend nawet za kilkadziesiąt złotych za pokój za nocleg. Ważne jest też to, że apartamenty znajdują się w różnych lokalizacjach miejscowości. Można wybierać spośród miejsc w centrum miejscowości, jak i tych na obrzeżach, z widokiem na morze, lub z plażą w ogródku, piękną panoramą gór, lub z lasem za oknem.