Sprawdź czy możesz zostać klientem wypożyczalni samochodów

 

Wypożyczalnie samochodów stanowią coraz mocniej zasilają polską gospodarkę. Popyt na ich usługi jest naprawdę duży. Okazuje się, że przedstawiciele tej branży doskonale wiedzą jak sprostać oczekiwaniom współczesnej klienteli. Postanowiliśmy przyjrzeć się dzisiaj ofertom jakie posiadają wiodące na rynku wypożyczalnie pojazdów. Wysnuliśmy nawet pewne wnioski, którymi dziś chcemy się z Wami podzielić. Z niniejszego artykułu dowiecie się z jakich usług możecie korzystać i jakie wymogi mogą postawić przed Wami wypożyczalnie.

 

 

Wynajem busów z kierowcą – doskonała oferta dla klientów biznesowych

 

Polski przemysł kwitnie a świadomi wartości dobrego pracownika przedsiębiorcy chętnie inwestują w jego rozwój. Coraz częściej organizują wycieczki integracyjne w związku z czym popyt na wynajem busów z kierowcą wciąż rośnie. Warto jednak pamiętać, że kierowanej do klientów biznesowych oferci, mogą znaleźć się pewne obostrzenia dotyczące między innymi:

 

  • dopuszczalnej ilości pokonanych kilometrów

  • odpowiedzialności wynajmującego za szkody wyrządzone z ewidentnej winy podróżującego.

 

 

 

Wynajmując busa z kierowcą zwykle ograniczenia nie obejmują kosztów paliwa oraz kosztów naprawy samochodu wynikających na przykład z kolizji.

 

Busy z kierowcą również dla gości weselnych

 

Ciekawą ofertę wypożyczalni znajdą dla siebie również Młode Pary, których obowiązkiem jest zapewnienie wygodnego transportu gościom weselnym. W swojej flocie posiadają zwykle komfortowe pojazdy pozwalające na wygodną podróż nawet na dalekich dystansach. Pracownicy wypożyczalni twierdzą, że w tym zakresie Młoda Para nie ponosi większych odpowiedzialności za eksploatację pojazdu. Każda ewentualna, dodatkowa usługa wliczona jest w cenę.

 

 

 

Wynajem busów i samochodów dla klientów indywidualnych

 

Oczywiście większości wypożyczalni samochodów zależy przede wszystkim na stałych klientach. W każdej branży to właśnie oni stanowią podstawę sukcesu rynkowego firmy. Niemniej jednak w ofercie firm wypożyczających busy z kierowcą, czy też samochody osobowe znajdują się także ciekawe usługi kierowane do klientów indywidualnych. Mogą oni skorzystać z:

 

  • wynajmu krótkoterminowego – zwykle na jedną lub dwie doby

  • wynajmu długoterminowego – trwającego kilka tygodni.

 

 

 

Warto wiedzieć, że w takim przypadku obostrzenia względem klientów są znacznie wyższe:

 

  • kierowca musi legitymować się aktualnym prawem jazdy oraz dowodem tożsamości (a niejednokrotnie również stałym miejscem zameldowania.
  • ilość pokonanych kilometrów wliczonych w cenę wynajmu może być przekroczona jedynie za dodatkową opłatą.

  • samochód musi powrócić do wypożyczalni w takim stanie, w jakim został wydany (tyczy się to również ilości paliwa w baku, które nie jest wliczone w cenę).

  • za wszelkie szkody wyrządzone z winy wynajmującego lub pasażerów koszty naprawy ponosi osoba widniejąca w zapisie umowy a wypożyczalnia może pociągnąć ją do odpowiedzialności.

 

 

 

Zdaniem klientów zdecydowanie korzystniejszą opcją jest wynajem busa z kierowcą. To znacząco minimalizuje ryzyko ponoszenia dodatkowych, nieoczekiwanych kosztów.