TRICKI W PODRÓŻY

Podróżowanie to największa szkoła życia jaką można przejść. Kryzysowe sytuacje, z którymi nieraz musieliśmy sobie poradzić nauczyły nas nie popełniać dwa razy tych samych błędów. A teraz zdradzimy Wam nasze największe sekrety. Dzięki nim Wasze przygotowania do wyjazdu będą łatwiejsze.

  • Pakowanie stanie się łatwiejsze, a bagaże lżejsze jeśli zaczniecie rolować ubrania. Składane starannie koszule i sukienki wyglądają ładnie na półce w szafie, ale w walizce gniotą się i zajmują za dużo miejsca. Najwygodniejszą metodą na pakowanie jest ułożenie jednej koszulki na drugą i zwinięcie jej w rulon. Oprócz tego warto pomyśleć chwilę przed wyjazdem w co chcemy się ubierać. Pięć sukienek i siedem t-shirtów nie jest potrzebne na weekendowy wyjazd, chyba, że zamierzamy się ciągle przebierać. Bieliznę i bawełniane rzeczy można zwyczajnie przeprać w hotelowej łazience.

 

 

  • Kosmetyczka nie powinna pękać w szwach. Lepiej zabrać ze sobą miniwersje kosmetyków, które można kupić w każdej drogerii lub przelać ulubiony szampon do butelki, albo zabrać kosmetyki wielofunkcyjne. I koniecznie spakować leki, zwłaszcza tabletki na zatrucie.
  • Kup małą poduszkę, która zagwaratuje komfortową drzemkę w trakcie podróży. Zabierz ze sobą szal lub pareo, na którym możesz zrobić piknik w trakcie spaceru, położyć się na plaży, okryć ramiona kiedy będzie zimno, czy przykryć się w nocy w autobusie, a nawet zrobić z niej torbę, gdy niespodziewanie wejdziesz do sklepu.
  • Przed podróżą sprawdź opinie innych turystów o miejscach, które chcesz odwiedzić. Poszukaj dobrych restauracji, gdzie zjesz zdrowo. Zwłaszcza jeśli podróżujesz z dzieckiem lub jeśli jesteś wegeterianinem. Unikaj miejsc w ścisłym centrum. Patrz gdzie jedzą lokalni mieszkańcy. Ceny w typowo turystycznych lokalizacjach są kilkukrotnie wyższe. Baklava czy czevapci smakuje lepiej w małych barach, gdzie przygotowuje je właściciel niż w eleganckiej restauracji, gdzie wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami.