WAKACJE Z DZIECKIEM. JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY HOTEL?

Kiedy podróżowaliśmy we dwójkę mogliśmy spać wszędzie: pod namiotem, w pokoju wieloosobowym w hostelu, czy nawet na dworcu czekając na autobus. W momencie gdy nasza rodzina się powiększyła zaczęliśmy zwracać większą uwagę na komfort noclegu. Dla naszych dzieci wszystko co najlepsze. Poniżej kilka praktycznych porad na co powinniście zwrócić uwagę przygotowując się do rodzinnego wyjazdu.

  • Z dziećmi nie można pozwolić sobie na spontaniczny wybór, zwłaszcza jeśli podróżujecie z maluchami. Zanim jeszcze wyjedziecie przejrzyjcie dokładnie strony hoteli, poszukajcie informacji na blogach lub portalach podróżniczych. Warto skorzystać z opinii i doświadczenia innych.
  • Zwróćcie uwagę na lokalizację hotelu. Mieszkanie w centrum miasta ma swoje plusy:  największe atrakcje turystyczne są położone zwykle w centralnych dzielnicach, więc oszczędzicie czas szukając interesujących miejsc. Centrum miasta przyciąga nie tylko miłośników zabytków, ale także miłośników imprezowego stylu życia. Jeśli nie chcemy, żeby nasze dzieci były budzone przez wrzaski imprezowiczów wybierzmy  nocleg w hotelu, który jest nieco oddalony od centrum. Ceny w nim są zwykle niższe. Wiele hoteli oferuje wygłuszone ściany, które gwarantują mocny sen w nocy.
  • Ważne jest też wyżywienie. Niektóre hotele oferują opcję ze specjalnymi posiłkami dla dzieci. Jeśli jesteście rodzicami alergików, ciekawym rozwiązaniem jest apartament z mini kuchnią, gdzie będziecie mogli sami przyrządzać zdrowe posiłki.

 

 

  • Jeśli planujemy się zatrzymać w hotelu na dłużej, warto sprawdzić jakie atrakcje oferuje dla dzieci. Ważny jest basen: brodzik dla maluchów, a zjeżdżalnie dla większych dzieci. Niektóre hotele mają również kąciki i sale zabaw dla dzieci, gdzie wykwalifikowani animatorzy organizują zajęcia dla najmłodszych, a w tym czasie rodzice mogą spędzić czas razem.
  • Dużym problemem na wakacjach jest to, że dzieci zasypiają szybciej, a wówczas rodzice muszą siedzieć w pokoju cicho, żeby nie obudzić maluchów. Polecamy  wybór hotelu z apartamentem z dodatkowym pokojem dla dzieci.