WAKACJE ZE ZWIERZAKIEM

Wiele osób wyjeżdżając na wakacje decyduje się na pozostawienie swojego pupila w hotelu dla zwierząt na czas urlopu. Dwutygodniowa rozłąka z właścicielami, może okazać się ciężką traumą dla zwierzaka. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zabranie swojego czworonożnego przyjaciela ze sobą. Poniżej porady, które pomogą Wam wybrać odpowiednie miejsca noclegowe:

  • Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy możecie ze sobą zabrać swojego psa. Nocleg z psem nie jest standardem w wielu hotelach. Lepiej uprzedzić właściciela, że zamierzacie przyjechać ze zwierzęciem, w innym przypadku możecie nie zostać wpuszczeni. W internecie można znaleźć również wyszukiwarki ofert noclegowych, dla rodzin ze zwierzętami.
  • Wiele hoteli oferuje opcję noclegu ze zwierzęciem, w którym można skorzystać z wyżywienia dla naszego psa lub kota. O ile pupil nie ma specjalnej diety, warto skorzystać z tej opcji.

 

 

  • Niektóre hotele przyjazne zwierzętom oferują opcje wyprowadzania psów, którą można zarezerwować u recepcjonisty. To ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli chcemy pospać dłużej niż zwykle.
  • Sprawdźcie gdzie położony jest hotel. Do niektórych parków nie można wchodzić z psami. Zakazy często obowiązują również na plaży. Warto zapytać obsługę hotelu, czy zrobić wcześniej research: czy w okolicach są jakieś trasy spacerowe dla psów, albo miejsca gdzie można się z nimi bawić.
  • Jeśli decydujecie się na wypad w góry i chcecie zabierać swojego psa na spacery, pamiętajcie, żeby sprawdzić wcześniej trudność tras.
  • Koniecznie weźcie ze sobą adresówkę. Jeśli pies przyjmuje jakieś leki, to również zapiszcie na niej informację o tym. Sprawdźcie też adres najbliższej lecznicy, w razie gdyby była potrzebna pomoc weterynarza.
  • Zabieranie ze sobą psa do typowo kurortowego hotelu z basenem nie jest dobrym pomysłem. Wasz zwierzak zwyczajnie będzie się nudził. Nowocześniejsze miejsca oferują również specjalnie miejsca do zabawy dla zwierząt. Możecie tam spędzić czas z psem, a także poznać inne osoby podróżujące ze swoimi pupilami.