Wypożyczcie kajaki i ruszajcie na spotkanie z przyrodą!

 

Spływ kajakowy to sposób na to, by poznać Polskę z zupełnie innej perspektywy i obcować z pięknem przyrody niedostępnym w inny sposób. Wiedzą o tym dobrze miłośnicy tego sportu i założyciele http://kajakowcy.pl – serwisu internetowego poświęconego kajakom. To od tego miejsca w sieci powinniście zacząć, jeśli macie w planach kajaki. Właściciele serwisu pomogą wam wybrać odpowiedni sprzęt – kajaki można u nich kupić lub wypożyczyć, są oni organizatorami spływów po Pilicy. Warto wybrać się na taki spływ, jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z tym sportem.

 

Jednak prawdzie kajaki zaczynają się, gdy zaplanujemy kilkudniowy spływ po jednym z licznych szlaków wodnych.
Prawdzie kajaki zaczynają się, gdy zaplanujemy kilkudniowy spływ.

 

A co dalej? Jeśli chodzi o kajaki, Polska jest krajem oferującym wyjątkowo dużo. Pływać można nawet w Warszawie po Wiśle czy po kanałku na Kępie Potockiej. Jednak prawdzie kajaki zaczynają się, gdy zaplanujemy kilkudniowy spływ po jednym z licznych szlaków wodnych. Na przykład na trasę Świeszyno–Swornegacie, gdzie spotkamy ogromną liczbę różnych gatunków ptaków. Miłośników przyrody regularnie przyciągają też biebrzańskie szlaki, bo tam widoki wprost zapierają dech w piersiach. Warto bowiem pamiętać, że kajak to sport, który nie tylko rozwija nas fizycznie, ale tez pozwala zrelaksować się w bliskości świata naturalnego, co jest dla nas – żyjących w miastach – niezwykle cennymi doświadczeniem dającym prawdziwy relaks i odpoczynek od pracy w biurze.

 

 

Swój urok mają też kajaki na podhalu, na rwących górskich rzekach, choć to już raczej opcja dla zaawansowanych i bardziej zaprawionych w kajakarskich bojach.