Zainteresuj się losem trzmieli

 

W mediach już nie raz słyszałem o tym, żeby interesować się losem pszczół. Że jakby pszczoły wyginęły to zniknęłoby całe życie na Ziemi. To jednak nie jest prawda, ponieważ istnieją inne owady, które zajmują się zapylaniem roślin. Są nimi choćby trzmiele. I o ile posiadanie ula wymaga trochę umiejętności, to domek dla trzmieli może mieć każdy. Co więcej nie musisz umieć go zrobić, ponieważ istnieją firmy, takie jak www.mkwpracownia.pl/budki-dla-owadow-pozytecznych/typ-trzmiel , które produkują profesjonalne domki dla trzmieli.

 

 

Dlaczego według mnie warto zainteresować się losem trzmieli?

 

 

  • O pszczoły będą dbały wielkie firmy ( artykuł na stronie http://www.gdos.gov.pl/chronmy-owady-zapylajace ) – choćby dlatego, że one produkują miód. Nie pozwolą im wyginąć.
  • Do posiadania domku dla trzmieli nie potrzeba specjalnych umiejętności (w przeciwieństwie posiadania ula) po prostu kupujesz domek dla trzmieli i stawiasz go tam, gdzie chcesz, żeby stał.
  • Ponadto z reguły w domku dla trzmieli jest mniej trzmieli niż w ulu os. Dlatego wiele osób bardziej komfortowo czuje się spędzając czas przy domku, niż przy ulu.

 

 

Jak widzisz posiadanie domku dla trzmieli ma wiele wad i jest łatwiejsze niż posiadanie ula. Jednocześnie w ten sposób pomożesz temu gatunkowi przetrwać ( informacje o pszczołach znajdziesz na http://www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl/de/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/8-sierpnia-dzien-pszczo-1/maximized#.WWF6K-lyUuU ). A trzeba dodać, że trzmiele są w stanie zapylać rośliny, których pszczoły nie są w stanie zapylać. Dlatego też zachęcam Ciebie do tego, żebyś taki domek posiadał w swoim ogrodzie.